Peugeot Araba

Peugeot Araba

Fransız Asaleti Peugeot

Peugeot dünyanın sayılı otomobil üreticilerinden birisidir. Geçmişi çok eskilere dayanan Fransız markası hem estetik hem de kalite olarak beğenilen otomobillerin üretimlerini yapmaktadır. Peugeot markası ilke faaliyetlerine 1800’lu yıllarında başında başlamıştır. İlk üretimleri sanayi ürünleri ve dokumacılık sistemleri olan marka ilk otomobilini 1890’lı yıllarda üretmeye başlamıştır. Pek çok kişi tarafından bilinmese de Peugeot araba üretimlerinin dışında motosiklet ve üretimleri de gerçekleştirmiştir. Bu yıllardan günümüze kadar marka pek çok çeşit otomobil ve araç üretimi gerçekleştirmiştir. Dünya üzerinde özellikle Fransız otomobilleri denildiğinde akla gelen ilk marka olmaktadır. Son yıllarda gerçekleştirdiği üretimleri ile pek çok tasarım ödülü alan Peugeot kullanıcılarını hem estetik hem de kalite yönünden hayran bırakmaktadır.

Peugeot Araba Modelleri

2010 yılından sonra büyük bir değişim başlatan Peugeot markası tasarım ve araç sistemleri ile ilgili pek çok değişiklik yapmıştır. Araçların motor seçeneklerinde büyük değişim sağlayan marka bununla birlikte güvenlik sistemlerinin geliştirilmesi konusunda da büyük ilerleme sağlamıştır. Aynı zamanda hem iç hem de dış tasarım konusunda büyük ilerlemeler yakalamıştır. Peugeot araba modellerinin yanı sıra arazi araçları, ticari araçlar ve panelvan araçları ile de geniş bir kullanıcısı kitlesine hitap etmektedir. 2008, 3008 ve 5008 model araçları yüksek yapıları ile dikkat çekmektedir. Partner, Expert ve Boxer model araçları ticari araç kategorisine yeni bir hava katmıştır. Bu araçlarda işlevsellikle birlikte harika tasarımlar göz doldurmaktadır.

Peugeot Binek Araçlar

Son yıllarda gelen değişim ile birlikte Peugeot binek otomobilleri herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Peugeot araba modelleri içerisinde 208, 308, 301 ve 508 modelleri bulunmaktadır. Bu modeller içerisinden kompakt ve çevik bir araç isteyenler için en ideal model olarak görülmektedir. 308 modeli ise heyecan verici tasarımı, teknolojik özellikleri ve sürüşü ile göz doldurmaktadır. Bu iki model için özel olarak yapılan Gt tasarımları spor sevenler için mükemmel araçlar olarak üretilmektedir. Hem tasarım, hem motor hem de sürüş özellikleri ile Gt modellerinden sporseverler gözlerini alamayacaktır. Lüks araç kategorisinde ise 508 modeli ile nefesleri kesen bir tasarım sunmaktadır.


Yorumunu paylaş